Kapı kolu yüzey Kaplaması

Kapı kollarının üretim teknolojisi, kullanılan hammaddeler ve yüzey kaplamanın önemi, bir hizmet ömrü olarak düşünüldüğünde giderek önem kazanmaktadır. Pirinç ve paslanmaz çelik gibi tercih edilen malzemelerden yapılan kaplama yüzeylerinde de ileri teknolojik yenilikler bulunmaktadır.

PVD kaplama, kapı kolundaki çizikleri önler. Yapılmadığında ise bu yerlerde oluşabilecek çizikler, sonunda kapı kolu yüzeyinde korozyona ve ayrıca görsel kirlenmeye neden olur. Bu, PVD kaplama teknolojisi ile önlenir. Kapı kolu yüzeyinin metal ve sert cisimlerden zarar görmesi engellenmiş olur.

Öte yandan gelişen teknoloji sayesinde antibakteriyel kapı kolları yüzey kaplamasına sahip olabilmekte ve ayrıca paslanmaz çelikten üretilmiş antibakteriyel hammaddelerden üretilmektedir. Antibakteriyel yüzey kaplama teknolojisi kullanılarak yapılan kapı kolları, bir çok projede hijyenik koşulları oldukça etkin bir şekilde sağlamaktadır.

Mevcut Covid-19 virüsünün yayılmasında en büyük etkenin yüzeyle teması olduğu vurgulanıyor. Hijyenik koşulların çok önemli olduğu hastaneler, okullar, işyerleri, fabrikalar gibi birçok yapıda hijyenik kaplamaya sahip kapı kolu kullanılmasının ne kadar önemli olduğu gözlemlenmektedir. Evlerimizde ve iş yerlerimizde antibakteriyel kapı kolları seçimi gelecekte daha da önem kazanacak.

 

Yorumlar

Bir yorum bırakın

Yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır *

Blog

Etiketler